NATURA SIBERICA / HAIR EVOLUTION CAVIAR THERAPY МАСКА ЗА ТРЕТИРАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 150 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КАВИЈАР • КЕРАТИН • АМИНО КИСЕЛИНИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа маска со екстракт од црн кавијар е наменета за интензивна нега на вашата коса. Длабоко навлегува во структурата на влакното, ја обновува косата од корен и превенира оштетување на врвовите. Екстрактот од црн кавијар ја обновува структурата на влакното, го подобрува еластицитетот и нуди луксузен сјај. Кератинот превенира сушење на косата. 7 супер амино киселини: уникатен комплекс за обнова на клетките на косата.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса, масирајте нежно и оставете да делува 1-2 минути. Исплакнете темелно.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, GLYCERYL STEARATE, CETRIMONIUM CHLORIDE, CAVIAR EXTRACT, HYDROLYZED KERATIN, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, ARGININE, ASPARTIC ACID, PCA, GLYCINE, ALANINE, SERINE, VALINE, PROLINE, THREONINE, ISOLEUCINE, HISTIDINE, PHENYLALANINE, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ , AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ , RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTʷʰ , SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, MATRICARIA CHAMOMILLA FLOWER EXTRACT*, CITRIC ACID, DIMETHICONE, DIMETHICONOL, CETYL PALMITATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, PARFUM, IRON OXIDES, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM CITRATE.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)
Поврзани производи

Најгоре