BERËZA SIBERICA / ПРОЧИСТУВАЧКИ ТОНИК ЗА МРСНА КОЖА СКЛOНА КОН АКНИ – 200 МЛ.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (7)

Баркод: 4743318147680

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ
ХИДРОЛАТ ОД БРЕЗА • НИАЦИНАМИД • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Овој прочистувачки тонер е нежен чистач кој минимизира пори и знаци на појава на акни, открива мека и мазна кожа, контролирајќи го деликатниот баланс на себум во кожата. Содржи церамиди кои ја одржуваат влажноста и ги зајакнуваат природните бариери на кожата. Тоникот овозможува заштита од надворешните штетни влијанија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Прскајте директно на лицето и вратот или нанесете на вата и нежно чистете ги лицето и вратот. Може да се појави природен талог.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HEPTYL GLUCOSIDE, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERWHH, LACTIC ACID, BETULA ALBA LEAF EXTRACTWH*, MENTHA ARVENSIS LEAF EXTRACTWH*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, PHOSPHOLIPIDS, SPHINGOLIPIDS, PANTHENOL, GLYCYRRHETINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CI 42051, CI 42090, CI 1914.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

A
28/06/2022
Super proizvod za akni i fleki na grb.

Марија Г.
08/06/2022
Предобар за акни на тело и грб.

Кате
21/05/2022
За мрсна кожа склона кон акни е топ 10 продукт особено за на лето.

Ивана
03/05/2022
Predobar tonik prezadovolna sum

Danna
15/04/2022
Odlicen i efikasen tonik.

Tanja
14/02/2022
Odlicen produkt

Ана Латковска
30/09/2021
Овој тоник на Bereza Sibericа го користам повеќе од 3 месеци и сум презадоволна.

Поврзани производи

Најгоре