NATURA SIBERICA / BERËZA ЕКСФОЛИРАЧКИ ВАТИ ЗА МРСНА КОЖА СКЛОНА КОН АКНИ – х20

520 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ЧИСТЕЊЕ
МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • НИАЦИНАМИД • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Дел од сертифицираната веганска Bereza Siberica линија, збогатена со бела поларна бреза, природен извор на бетулин, познат по своите моќни анти-воспалителни и смирувачки својства, кои превенираат појава на акни.

Уникатен прочистувачки и ексфолирачки третман, создаден да ја чисти кожата, да превенира воспалителни акни и минимизира пори, превенирајќи го таложењето на нечистотија и вишок масла кои водат до нафрлување на лицето. Содржи ниацинамид кој помага да се зајакнат водните бариери на кожата. Салицилната киселина, природно пронајдена во кора од врба ги раствора наталожените нечистотии во порите, намалувајќи ја појавата на воспаленија.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чисто лице, одбегнувајќи ги очите. Се користат двете страни на ватата.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LACTIC ACID, GLYCERIN, SODIUM LACTATE, HEPTYL GLUCOSIDE, NIACINAMIDE, BETULA ALBA BARK WATERʷʰ ʰ, ASCORBYL GLUCOSIDE, BETULA ALBA LEAF EXTRACTʷʰ, USNEA BARBATA EXTRACTʷʰ, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM HYDROXIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)Поврзани производи

Најгоре