OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПЕНЛИВ ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

375 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ЧИСТЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ
ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • АХА КИСЕЛИНИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Овој гел за чистење е совршен за секојдневна употреба. Нежно ја чисти кожата оставајќи ви чувство на чистина и свежина. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. АХА киселините ја подобруваат текстурата на кожата, оставајќи ве со изглед на посветол тен.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице, масирајте, па потоа исплакнете.

Поврзани производи

Најгоре