NORDIC BERRIES / ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 500 МЛ.

560 МКД 800 МКД


Баркод: 5765228836590

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ВОЛЧЈИ ТРН • БОРОВИНКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Помогнете и на својата коса. Шампон исполнет со природните хидратанти алое вера и глицерин, исто како и листот од бреза и екстракт од коњско опавче. Дозволете и на скандинавската бреза да се погрижи за вашата коса.

 


14% состојки од органско потекло

45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, HYDROLYZED CORN STARCH, BETA VULGARIS EXTRACT, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре