COMPLETE CARE / ПАСТА ЗА ЗАБИ СО ФЛУОРИД ЗА КОМПЛЕТНА НЕГА - 75 МЛ.

203 МКД 290 МКД


Баркод: 4021457629183

ЗАШТИТА • ОСВЕЖУВАЊЕ
НАНЕ • НАТРИУМ ФЛУОРИД • ЕУКАЛИПТУС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

5-кратна заштита со екстра свеж здив

Оваа паста за заби за комплетна нега, со органско нане и натриум флуорид во составот, нуди 5-кратна сеопфатна заштита*. Високоефикасната рецептура со еукалиптус како дополнителна состојка, нуди антибактериско дејство и ви дава прекрасен свеж здив.

5-кратна сеопфатна заштита со екстра свеж здив:

  • ги отстранува внимателно остатоците на и меѓу забите
  • заштитува од кариес
  • го спречува формирањето на забен камен
  • ги штити и негува непцата
  • екстра свеж здив


GREEN PREVENTION COMPLEX: Стручниот тим експерти на Lavera има развиено исклучително ефикасна формула, која со помош на одлично избалансираните состојки и еукалиптусот, нуди антибактериско дејство и ви дава прекрасен свеж здив.

* при редовно миење

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби). 

Погодно и за деца до 6 годишна возраст: да се нанесе помала количина од вообичаено (колку зрно грашок). Со цел да се избегне прекумерно голтање, миењето заби се препорачува да се изведува со надзор на возрасен. Во случај на прекумерно голтање, консултирајте се превентивно со вашиот доктор или стоматолог.


СОСТАВ (INCI): SORBITOL, AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, XYLITOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, SODIUM COCO-SULFATE, CI 77891, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF EXTRACT, MENTHA PIPERITA EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, SALVADORA PERSICA BARK/ROOT EXTRACT, XANTHAN GUM, SODIUM FLUORIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, MARIS SAL, AROMA**, LIMONENE**.

* состојка со сертифицирано органско потекло
** природно етерично масло

Поврзани производи

Најгоре