BLACK BIRCH OF SIBERIA / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА БEЛEEЊE 85 МЛ.

154 МКД 220 МКД


Баркод: 4743318102252

ЧИСТЕЊЕ • БЕЛЕЕЊЕ
СОК ОД СИБИРСКА БРЕЗА • ЈАГЛЕН • КАМИЛИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Recipes of Babushka Agafia

Оваа природна паста  збогатена со сок од Сибирска бреза, екстракт од булка од Сибирска бреза и Ксилитол, нежно ги чисти и се грижи за забите и непцата. Благодарение на јагленот оваа паста ја враќа природната белина на забите.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDRATED SILICA, GLYCERIN, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, SODIUM COCO-SULFATE, XYLITOL, BETULA ALBA JUICE*, BETULA ALBA BUD EXTRACT*, CHARCOAL POWDER, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, POTASSIUM CITRATE, ZINC CITRATE, MENTHOL, MENTHYL LACTATE, CELLULOSE GUM, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, AROMA, CITRIC ACID.

Поврзани производи

Најгоре