ROYAL CAVIAR / РЕВИТАЛИЗИРАЧКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ - 30 МЛ.

Ново

1.360 МКД


Баркод: 4744183010383

ЕЛАСТИЧНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
БЕЛУГА КАВИЈАР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • Д-ПАНТЕНОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој уникатен серум е богат со протеини и аминокиселини за кои што е заслужен екстрактот од Белуга Кавијар кој ефективно измазнува брчки и спречува виснување на кожата со тоа што ја зголемува присутноста на колаген. Исто така има две големини на хиалуронска киселина која пенетрира длабоко хидрирајќи ја кожата и давајќи и затегнувачки ефект. Екстрактот од исландски личи кој е вклучен во формулата е богат со антиоксидантни и антивоспалителни својства, кој исто така помага и да се одржи природниот тен на кожата. По нанесувањето кожата изгледа освежено, сјае и е мека, и со текот на употребата се подобрува и текстурата на вашата кожа и фините линии и брчки се видливо намалени.

Црниот кавијар е богат со протеини, аминокиселини и витамини кои се есенцијални за кожата.

Поради својата моќ да ја врзе водата во пропорции 1000:1, хиалуронската киселина ја прави кожата еластична. Врзаната вода е задржана како гел супстанца, спречувајќи кожата да се исуши. Нискомолекуларната хиалуронска киселина пенетрира длабински во кожата, ефективно хидрирајќи ја и задржувајќи ја влажноста внатре. Високомолекуларната хиалуронска киселина формира заштитен слој на површината на кожата и воедно ја затегнува.

Д-пантенолот ги затегнува порите, ја регенерира кожата и го подобрува метаболизмот на клетките.

Органската медуница ја измазнува кожата, има антивоспалителни и антисептични својства. Листовите од органски зелен чај се моќен антиоксидант. Тие ја зајакнуваат природната заштита на кожата од слободни радикали, ги зајакнуваат крвните садови и се богати со витамин Ц и Е.

 


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Наутро и/или навечер, нанесете мала количина на чиста кожа. Погоден за секојдневна употреба. За најдобри резултати користете со ROYAL CAVIAR / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ.

 


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACHARIDE ISOMERATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, PANTHENOL, IRON OXIDES, TITANIUM DIOXIDE, MICA, CAVIAR EXTRACT, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACTʷʰ, CETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ, LARIX SIBERICA NEEDLE EXTRACTʷʰ, CETRARIA ISLANDICA EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, CAMELIA SINENSIS LEAF EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACT*, URTICA DIOICA LEAF EXTRACT*, PINEAMYDOPROPYL BETAINEPS, HIPPOPHAE RHAMONOIDESAMIDOPROPYL BETAINE, NIACINAMIDE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM CARBOMER, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CITRIC ACID.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре