SNOW CLADONIA / LIFTING КРЕМА ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА ЗАТЕГНУВАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

Ново

546 МКД 780 МКД


Баркод: 4743318118901

ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Затенување и подмладување за секој тип на кожа! Оваа крема ја затегнува деликатната кожа околу очите, спречува формирање на фини линии и го подобрува нејзиниот еластицитет.

Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста.

Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина.

Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии.

Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата.

Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет.

Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и нежно масирајте на делот под очите и на очните капаци и оставете го да делува.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/ STEM EXTRACT*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CETEARYL GLUCOSIDE, GALACTOARABINAN, GLYCERYL LINOLEATE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL LINOLENATE, TOCOPHEROL, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰ ʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*, SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)


Поврзани производи

Најгоре