BABY & KINDER / КРЕМА СО ЦИНК ЗА ПЕЛЕНСКА РЕГИЈА - 50 МЛ.

180 МКД 300 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4021457607945

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ ИРИТАЦИИ
ЦИНК • МАСЛИНОВО МАСЛО • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Vegan Society , NATRUE

Оваа бебешка крема со цинк во комбинација со четири вредни растителни масла, ја смирува кожата и создава заштитен слој кој ја негува и штити пеленската регија од влажност и болка.

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од кремата секогаш кога менувате пелена, особено пред заспивање. Погодна за новороденчиња.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCINE SOJA OIL*, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, ZINC OXIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA, HYDROGENATED CASTOR OIL, OENOTHERA BIENNIS OIL*, GLYCERIN, MAGNESIUM SULFATE, BRASSICA CAMPESTRIS STEROLS, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ALCOHOL*, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, HYDROGENATED RAPESEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, TOCOPHEROL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ASCORBYL PALMITATE.

*состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре