BABY & KINDER / ШАМПОН И КУПКА ЗА БЕБИЊА И ДЕЦА - 200 МЛ.

405 МКД

ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • МОРСКА СОЛ • МАСЛО ОД ВЕЧЕРНИЦА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој шампон и купка за деца и бебиња е без додаток на парфем, ги чисти кожата и косата ефективно, со хранливи, природни состојки и е нежен кон скалпот. Хидратантните состојки ја заштитуваат сензитивната бебешка и детска кожа од дехидрирање.

 

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Неговата нежна формула е специјално дизајнирана за секојдневно миење на косата и сензитивната кожа на бебињата и децата. Нанесете на косата/кожата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

 

СОСТОЈКИ (INCI): WATER (AQUA), SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, SEA SALT (MARIS SAL), OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL*, SODIUM PCA, SODIUM LACTATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE.

*состојки од органско потекло

Поврзани производи

Најгоре