ROSE / ЛИСТ МАСКА ПРОТИВ БРЧКИ ОД РОЗА – 25 МЛ.

Ново

180 МКД


Баркод: 8809228334698

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Земја на потекло - Јужна Кореја
 • Брендови - CHOBS

Што прави?

Сите придобивки на органска роза во една лист-маска!

Оваа маска за против брчки е богата со нутриенти од органска роза, кои го збогатуваат еластицитетот и затегнатоста на кожата со свежина и виталност. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Тencel листот со одлично слепување.


Кога?

Природнатa маска од роза, може да се користи:

 • за освежување на уморна кожа, хранејќи ја со богати латици од роза
 • за хидратација на сува кожа
 • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
 • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
 • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
 • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалииTencel (Тенсел) лист

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

 • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
 • еко-пријателски биоразградливи материјали
 • густо ткаен за да биде тенок и леплив
 • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптацијаОргански состојки

- Екстракт од органска роза – латиците од розата се одличен извор на витамини, одлични за сите типови на кожа со неверојатна конвергенција. Има специјални седативни својства, кои ја смируваат сензитивната кожа.

- Вода од органски јаболка – висока содржина на диетални влакна кои се користат како одличен адстрингент, кој ја измазнува текстурата на кожата, ја прави чиста и еластична.

- Екстракт од органски рузмарин – помага да се смири сензитивна кожа. Дава освежувачка сензација, заштитува од активен кислород и ја одржува кожата жива.

- Аденозин – елемент кој што ја намалува појавата на брчки и го обновува еластицитетот на кожата. Исто така стимулира обнова на клетките на кожата. Резултатот е неверојатен и долготраен. Виталноста на кожата се зајакнува и одржува.
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, **GLYCERIN, *PYRUS MALUS FRUIT WATER, *ROSE EXTRACT, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, *ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF WATER, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, *PORTULACA OLERACEA EXTRACT, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, ADENOSINE, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, LIMONENE, ARGININE, LINALOOL, CITRONELLOL, *FUSANUS SPICATUS WOOD OIL, GERANIOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре