ALOE VERA / ЛИСТ МАСКА ОД АЛОЕ ВЕРА – 25 МЛ.

Ново

112 МКД 160 МКД


Баркод: 8809228334681

Достапно само во продавниците на ДМ Дрогерие Маркт

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Што прави?

Сите придобивки на Алое Вера во една лист-маска!

Нутриентите на органското Алое смируваат сензитивна и обезбедуваат хидратација на сува и груба кожа. Здравите состојки од органските фарми и билките што растат со моќите на природата, сончевата светлина, ветрот и воздухот, го снабдуваат Тencel листот со одлично слепување.


Кога?

Природната маска од алое вера, може да се користи:

  • за смирување на иритирана кожа
  • за хидратација на сува кожа
  • за затегнување на текстурата на кожата, за перфектно нанесување на шминка
  • за сензитивна кожа, која треба да се пренасочи кон органска козметика
  • за да се добие мазна и беспрекорна кожа
  • за да се отстрани стресот предизвикан од штетни хемикалииTencel (Тенсел) лист

Есенцијата е добро апсорбирана, благодарение на овој Тенсел лист

  • влакна од целулоза, од Еукалиптус дрво
  • еко-пријателски биоразградливи материјали
  • густо ткаен за да биде тенок и леплив
  • добро се прилепува на лицето и е погодно за адаптацијаОргански состојки

- Екстракт од лист од алое вера - брзо смирува иритирана кожа; ја омекнува, хидрира и одржува кожата сјајна.

- Вода од органска камилица - содржи одлични нутриенти за смирување на сензитивна и омекнување на груба кожа.

- Екстракт од органски рузмарин – помага да се смири сензитивна кожа. Дава освежувачка сензација, заштитува од активен кислород и ја одржува кожата жива.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:

1. По чистење на лицето со топла вода, со крпа избришете го вашето лице.

2. Извадете го листот, распространете го добро и еднакво нанесете го на целото лице.

3. По 10-20 минути, кога есенцијата ќе се апсорбира во кожата, нежно отстранете го листот од лицето.

4. Преостанатата есенција на лицето лесно натапкајте ја до целосна апсорбција. Исто така може да се нанесе и на вратот, рацете и нозете.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, *ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, PAEONIA SUFFRUTICOSA ROOT EXTRACT, **GLYCERIN, XANTHAN GUM, PROPANEDIOL, LIMONENE, *CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL, *CITRUS LIMON PEEL OIL, *ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT, *PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, ANGELICA GIGAS EXTRACT, HORDEUM VULGARE SEED EXTRACT, LINALOOL, LYCIUM CHINENSE FRUIT EXTRACT, *CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER, *ROSE EXTRACT, CITRONELLOL, *LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, GERANIOL, LILIUM TIGRINUM EXTRACT, PULSATILLA KOREANA EXTRACT, USNEA BARBATA EXTRACT, ZANTHOXYLUM PIPERITUM FRUIT EXTRACT, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)Поврзани производи

Најгоре