OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 30 МЛ.

360 МКД

Цена со 18% ДДВ.

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој серум ефективно ја смирува и хидрира вашата кожа, оставајќи ја длабински хидрирана во текот на целиот ден. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витамините А и Е помагаат да се минимизираат занците на предвремено стареење и да се подобри сјајот на кожата. Хидролизираниот оризов протеин ја зголемува способноста на кожата да задржува влажност; ја подобрува флексибилноста и цврстината. Полисахаридите се одговорни за природната способност на кожата да хидрира и задржи вода.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.


СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHARIDE ISOMERATE, OXALIS TRIANGULARIS EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, HYDROLYZED RICE PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16255, CI 15985, LINALOOL.

 (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

Поврзани производи

Најгоре