CLEANSER FLUID / МАСЛО ЗА ЛИЦЕ СО "CALAMINE" & "ARGININE" - 300 МЛ.

505 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4603749312883

ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • АНТИВОСПАЛИТЕЛНО ДЕЈСТВО
CALAMINE • ARGININE • ЕКСТРАКТ ОД РУСА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Минералната активна компонента каламин, има антисептични и антивоспалителни својства, ослободува од чешање, ја смирува кожата и создава заштитна бариера на оштетените предели. Бидејќи каламинот е нерастворлив во вода и масти, тој не пенетрира и акумулира во кожата. Здружен со L-Arginine, ја намалува сензитивноста на надворешни фактори, кај сензитивната кожа. Аргининот е делумно заменлива аминокиселина, вклучена во меѓуклеточната синтеза на азотен оксид (NO), кој има биолошка улога во стимулирањето ангиогенеза и борбата со воспалителни процеси.


Индикации (наменето за): Несовршености предизвикани од киселинско-базен дисбаланс; ириртирана, сензитивна, воспалена кожа.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компоненти на производот.

Пропратни ефекти: Затегнатост, привремено чувство на сува кожа.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од производот на мокра кожа, масирајте до појава на пена, па темелно исплакнете со вода.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN, CALAMINE, LACTIC ACID, XANTHAN GUM, L-ARGININE, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, BETAINE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CHELIDONIUM MAJUS EXTRACT, EUCALYPTOL, EUGENOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре