Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

CREAM EMULSION / КРЕМА СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 1% + БЕТАИН 1% - 30 МЛ.

1.075 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (22)

Баркод: 4603749313330

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
СКВАЛAН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛИНОВО МАСЛО
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Крема за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Против стареење (Anti-Ageing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Брендови - True Alchemy
  • Тип на кожа - Сува кожа , Уморна кожа
  • Наменето за - Лице

Биокозметички ефект: Хиалуронската киселина има способност да ги врзува молекулите на водата, формирајќи хидрокомплекс што спречува компресија на клетките и ткивата. Како компонента на меѓуклеточната матрица, хиалуронската киселина создава оптимални услови за нормална клеточна и хомеостаза на ткивата.

Бетаинот е дериват на метил од наједноставниот аминокиселински глицин. Тој е ефикасен осмопротектор, ги штити клетките од губење на влажноста. Лекот има имуномодулаторно дејство, зголемувајќи ја заштитната способност на клетките да ослободат радикални ефекти. Бидејќи е активен донатор на метил групи, бетаинот е вклучен во синтезата на колаген и еластин, обезбедува регенерација на ткивата и го спречува формирањето на белези. Овозможува обновување на физиолошките функции на кожата за време на стареењето.


Индикации (наменето за): Сува, дехидрирана и кожа во стареење. Ја спречува појавата на мимички и брчки поврзани со староста.

Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на кремот.

Пропратни ефекти: Поради високото присуство на активни компоненти, можна е појава на привремена иритација, или црвенило, кај хиперсензитивна кожа.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Кремата е наменета за независно користење по потреба. Нанесете со нежни кружни движења на лицето до целосно впивање. Се препорачува да се нанесе на претходно исчистена кожа. Погодно за секојдневна употреба.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOAMYL LAURATE (AND) ISOAMYL COCOATE, GLYCERIN, CETEARYL OLIVATE (AND) SORBITAN OLIVATE, SQUALANE, GLYCERYL CAPRYLATE, PUNICA GRANATUM SEED OIL, HYDROGENATED OLIVE OIL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, OLEA EUROPASAA (OLIVE) FRUIT OIL, OLEA EUROPAEA PENTYLENE GLYCOL, BETAINE, SODIUM HYALURONATE, GLYCERYL GLUCOSIDE, BENZYL ALCOHOL, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, TOCOPHEROL, LACTIC ACID, TUSSILAGO FARFARA EXTRACT, BIDENS TRIPARTITA EXTRACT, MATRICARIA RECUTITA FLOWER OIL, BISABOLOL.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Ирена
29/12/2023
The best!

Marija
01/04/2023
Extra!

Tijana G
20/03/2023
Odlicna

Jasmina C.
11/02/2023
Odlicen krem, vtor pat go naracuvam budejki sovrseno hidrira

Mina
26/09/2022
odlicna krema, ja pravi kozata mnogu meka

ALEKSANDRA
26/09/2022
odlicna krema koja ja pravi kozata meka i nezna

Јасмина Михајлоска
20/07/2022
Одлична

Jasmina
29/06/2022
Predobra

Hristina Neskova
28/06/2022
Top krema!

Emi
06/06/2022
Odlicna

Марија Најдовска
31/05/2022
Лесна крема која супер ја хидрира кожата

tinamasevska@yahoo.com
27/05/2022
Совршен избор за последен чекор од ноќната рутина

Бисера
15/05/2022
Предобра крема! Ја, користам како последен чекор од мојата ноќна рутина

Тања Бошкоска
09/05/2022
После нанесување на оваа крема лицето го чуствувам меко и хидрирано. Дефинитивно не ја менувам.

Elena
03/05/2022
Прекрасно хидрира но има чуден мирис ☺️

Sanja
21/04/2022
Одличен производ

Bisera
18/03/2022
Predobra krema, ja koristam vo rutina od Magnolia kako nokjna krema i kozhata nautro mi e hidrirana i meka kako na bebe. Bi ja preporacala na sekoj

Ema
06/02/2022
Ja obozavam ,lesna krema ,ja podobruva teksturata i sprecuva sozdavanje na akni kaj mene

Nina
24/01/2022
Mnogu ubava nokjna krema koja bi ja kupila povtorno

Марија Спасовска
10/12/2021
Најдобрата ноќна крема

Eli Rusevska Nikolik
07/10/2021
Predobra krema za nokjna rutina. Liceto meko kako puter

Simona
05/10/2021
Odlicen proizvod koj povtorno ke go kupam

Поврзани производи

Најгоре