ACTIVES / СЕРУМ СО ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН 1,3 % - 30 МЛ.

410 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4603739874582

ХИДРАТАЦИЈА • ПРОТИВ БРЧКИ
ХИДРОЛИЗИРАН ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МЕШАВИНА ОД ТОКОФЕРОЛИ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Биокозметички ефект: Хидролизираните протеини од пченица помагаат во измазнувањето на брчките, одржувајќи го балансот на влажност во кожата. Пченичните протеини се извор на изофлавони кои ја штитат кожата од хормонално стареење. Овој серум помага да кожата активно се спротивстави на негативните ефекти на средината и стресот.

Пченичниот протеин е протеински хидролизат кој содржи главно аминокиселини, протеини и пептиди. Ниската молекуларна тежина им овозможува на честичките да пенетрираат во најнедостапните ткива. Аминокиселинскиот состав на пченичните протеини има врски со протеинската група на кожата и косата на една личност, поради што тие ги обновуваат оштетените предели на дермисот, ја ублажуваат иритацијата и ги елиминираат воспалителните процеси на длабоко физиолошко ниво. Содржи мешавина од токофероли - претставници на витамин Е групата, кои се исто така силен природен антиоксидант, кој спречува липидна пероксидација, со деактивација на слободните радикали на масните киселини, заштитувајќи ги липидните структури на клетките од оштетување.


Индикации (наменето за): Препорачано за нега на сува, дехидрирана и кожа во стареење.

Контраиндикации: Можна е идивидуална интолеранција на компонентите на серумот.

Пропратни ефекти: Не се идентификувани.


% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Козметичкиот производ е наменет за самостојна употреба како биолошки активен комплекс. Погодно за секоjдневна употреба. Да се нанесе на претходно исчистено лице. Распределете со масирање до целосна или делумна апсорпција.


Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, PUNICA GRANATUM SEED OIL, TOCOPHEROL, MACLEYA MICROCARPA EXTRACT, LACTIC ACI.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 15% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review15

Поврзани производи

Најгоре