TUNE IN / КРЕМА ЗА РАЦЕ ОД СМИРУВАЧКА ЛАВАНДА – 75 МЛ.

420 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006079

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
ШЕА ПУТЕР • АЛОЕ ВЕРА • ЕКСТРАКТ ОД ЛАВАНДА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Богата, хранлива крема за раце, со прекрасен мирис на смирувачка лаванда, која лесно се впива во кожата. Содржи хидратантна алое вера, шеа путер и природни масла, кои ја потхрануваат вашата кожа.27% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на дланките. Може да се користи по потреба, колку често сакате.СОСТОЈКИ (INCI): АQUA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, LAVANDULA HYBRIDA OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF/TWIG OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA OIL*, ZINC RICINOLEATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, HEXAPEPTIDE-11, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, LACTIC ACID, GLYCINE SOJA OIL, TOCOPHEROL, SQUALENE, BETA-SITOSTEROL, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре