RISE & SHINE / РЕГЕНЕРИРАЧКИ ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД ЦВЕТ ОД ПОРТОКАЛ - 245 МЛ.

655 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006000

ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • КОРА ОД ПОРТОКАЛ • ЕКСТРАКТ ОД РОЗА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Лосион за тело
  • Дејство / Ефект - Хранење (Nourishing) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society
  • Брендови - Urtekram
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Тело

Хранлив лосион со привлечен мирис на цвет од портокал кој и дава на вашата кожа долготрајно свиленкасто, меко чувство. Потхранувачките природни масла, алое вера и шеа путер ќе ја хидрираат вашата кожа, оставајќи ја негувана и подготвена за нови авантури.

 

21% состојки од органско потекло

69% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ZEA MAYS STARCH*, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, ROSA DAMASCENA EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CETYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, BISABOLOL, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, EUGENOL, GERANIOL, LINALOOL, CITRONELLOL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре