ARGAN SHINE / ШАМПОН ЗА СУВА КОСА И СЕНЗИТИВНА КОЖА ОД АРГАН – 250 МЛ.

647.5 МКД 925 МКД


Баркод: 5901821308496

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
АРГАНОВО МАСЛО • HAIRSPA™ • ИНУЛИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Арганово масло , HAIRSPA™
  • Амбалажа - Мека пластика
  • Линија на производи - Naturals - Argan Shine
  • Тип на производ - Шампон за коса
  • Дејство / Ефект - Смирување (Soothing/Calming) , Чистење (Cleansing) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
  • Сертификати - Vegan Viva
  • Други активни состојки - Инулин
  • Земја на потекло - Полска
  • Максимален рок на траење - 24 месеци
  • Брендови - Organique

Шампон за нега на сува коса и осетлива кожа. Формулата е базирана на исклучителните хербални состојки, вклучувајќи го регенеративното арганово масло. Особено е богат со нутритивни вредности. Состојката HAIRSPA™ complex, ја храни косата, го зајакнува заштитниот слој, смирува и го враќа сјајот. Шампонот гарантира брз и долготраен ефект на мазна коса. Инулинот ја омекнува косата и ѝ дава волумен. Веднаш по првото миење, косата повторно изгледа свиленкасто сјајна и витална.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна коса и нежно масирајте. Темелно исплакнете. По потреба, повторете ја постапката. За најдобри резултати, да се користи заедно со ARGAN SHINE регенераторот. Да се внимава да не дојде во контакт со очите.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, SODIUM COCO-SULFATE, INULIN, SODIUM ARGANAMPHOACETATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, GLYCERIN, LACTITOL, XYLITOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE.

Поврзани производи

Најгоре