BLOWN AWAY / ИНТЕНЗИВЕН ХИДРАТАНТЕН ЛОСИОН ЗА ТЕЛО - 245 МЛ.

655 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5701058006048

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛИМОН • КОКОСОВО МАСЛО
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society

Хидратантен, хранлив лосион за тело, кој и дава на кожата долготрајно свиленкасто и меко чувство, со освежувачки и природен мирис на лимонова трева. Хранливите алое вера, шеа путер и други грижливи состојки, ќе се погрижат вашата кожа да остане хидрирана и негувана.


21% состојки од органско потекло

71% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно стандардот COSMOS ORGANIC


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, ZEA MAYS STARCH*, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, CETYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, BISABOLOL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, HEXAPEPTIDE-11, TOCOPHEROL, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре