Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

[IM]PERFECTION / AFTER DATE МИЦЕЛАРЕН ГЕЛ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ - 200 МЛ.

700 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (26)

Баркод: 3770002306338

ЧИСТЕЊЕ • СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
КЛЕМЕНТИНА • РУЗМАРИН • АЛОЕ ВЕРА
Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Мицеларен гел
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming) , Чистење , Мат ефект (Matt effect)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC , Cruelty Free and Vegan
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Тип на кожа - Мрсна кожа , Комбинирана кожа
  • Наменето за - Лице

Овој 2 во 1 мицеларен гел, создаден од органски клементини, ја прочистува кожата и природно ја отстранува шминката со еден едноставен чекор. Истовремено After Date гелот ја хидрира, смирува и ѝ дава мат ефект на кожата. Благодарение на неговата текстура и цитрусен мирис, кожата ќе ви биде чиста и свежа. Наскоро ќе почнете да излегувате навечер, само за да можете потоа да го употребите овој гел. :)

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Го создадовме овој гел на база на органски клементини, кои се богати со прочистувачки својства.
  • Рузмаринот го регулира вишокот на себум и ги одзатнува порите.
  • Благодарение на концентрацијата на алое вера во составот, гелот инстантно ја хидрира, смирува и регенерира кожата.

 

20,55% состојки од органско потекло

99,79% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесувајте наутро и навечер на сува кожа, со нежна масажа. За уште подобри резултати, да се користи во комбинација со производите Perfect Selfie и #NoFilter од истата линија.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), GLYCERIN, DAUCUS CAROTA SATIVA (CARROT) SEED EXTRACT*, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, PSEUDOTSUGA MENZIESII WATER*, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARINUS) FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, CITRUS PARADISI FRUIT WATER*, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, CITRUS CLEMENTINA FRUIT EXTRACT*, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), GLUCONOLACTONE, CITRIC ACID, LEVULINIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ARGININE, PARFUM (FRAGRANCE), SODIUM LEVULINATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, LIMONENE, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Лиле
20/04/2023
Прекрасен! Го обожувам!

Павлина
13/03/2023
Одличен производ

Maja
01/02/2023
Конечно повторно на залиха!!! YAY ^.^

Sanja
22/01/2023
Odlicen

Ivana
30/11/2022
Najdobar

Sara m
26/11/2022
Многу добар чистач за лице кој ја остава кожата потполно чиста и мека.

Irina
23/11/2022
Predobar

Elena
11/08/2022
The best

Tamara Nikolovska
26/07/2022
Го обожавам

Bojana
25/06/2022
Zavisna i naracuvam povtorno:)

Ана С.
20/06/2022
Предобар производ, лесно отстранува нечистотии..

emilija cvetanovska
12/05/2022
odlucen!!!

Јована П.
06/05/2022
Многу нежен и свеж чистач, си ја врши работата без да го суши лицето.

СИМОНА
01/05/2022
Одличен чистач за лице

Ивана Ѓоршевски
29/04/2022
Многу добар чистач за лице кој ја остава кожата потполно чиста и мека. И предобро мириса.

Natasa Doneva
27/04/2022
Најдобар чистач за лице, кожата е чиста, мека, хидрирана. Не ја суши а и има предобар мирис на мандарина.

Ана Тасевска
18/04/2022
Многу добар чистач. Не иритира и не ја суши кожата.

Elisaveta Dimovska
04/04/2022
Најдобар чистач што имам користено, без воопшто да предизвика било каква иритација

Стефани Младеновска
30/03/2022
Предобар чистач!

Bojana
26/03/2022
Одличен чистач, ги вади и најситните остатоци од шминка, а не ја суши ниту иритира кожата!

Simona
18/03/2022
Super proizvod. Veke nekolku nedeli go upotrebuvam.

milica spasovska
28/12/2021
najdobraaa

Marija jordanovska
28/12/2021
Eden od najdobrite cistaci

Nora
27/12/2021
Многу добар производ, кожата е мека и хидратирана

milica spasovska
24/12/2021
predobar proizvod

antovska.angela@gmail.com
30/09/2021
Производ со многу природни состојки што ја остава кожата чиста, мека и хидрирана. Посебно добар гел за зимскиот период, плус и со секојдневна употреба многу долог трае.

Поврзани производи

Најгоре