RADIANCE & ENERGY / FRIMOUSSE ПЕНА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕ – 125 МЛ.

635 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  5.0 (21)

Баркод: 3770002306048

ЧИСТЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ВОДА ОД ДОМАТ • ГРЕЈПФРУТ • ВОДА ОД ЛИМОНОВ БАЛСАМ

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Пена за чистење на лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Чистење , Омекнување (Smoothing) , Сјајност (Shining/Radiance)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Cosmebio COSMOS ORGANIC
  • Брендови - Pulpe de Vie
  • Тип на кожа - Сите типови на кожа
  • Наменето за - Лице

Пена за чистење составена од органски домат и грејпфрут со прекрасен цитрусен мирис ги отстранува нечистотиите и ја освежува вашата кожа.

 

Активни состојки:

  • Органски домат кој нежно ги отстранува нечистотиите и ја омекнува кожата
  • Вашата кожа се регенерира и освежува благодарение на моќите на органската вода од грејпфрут
  • Органскиот лимонов балсам и природниот глицерин перфектно ја хидрираат сензитивната кожа

 

45% состојки од органско потекло

99,59% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја пената на вашето лице наутро и навечер, избегнувајќи ги очите. Оставете ја да делува 1 минута и исплакнете. Уживајте во резултатите!  

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, GLYCERIN, DECYL GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRUS PARADISI (GRAPEFRUIT) FRUIT WATER*, SOLANUM LYCOPERSICUM (TOMATO) FRUIT WATER*, BENZYL ALCOHOL*, LEVULINIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LEVULINATE, PARFUM (FRAGRANCE), CITRIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, CAMELINA SATIVA SEED OIL*, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Vera
08/02/2023
Mnogu dobra pena za lice

Vesnic
07/09/2022
Predobra pena za licee

Vesna
19/08/2022
Одлично мириса и не ја затегнување кожата.

Е.С.
18/08/2022
Одличен, нежен производ за осетлива кожа склона кон акни и изиритирана кожа!

Natalija Neloska
10/06/2022
The best

Ева
24/05/2022
Предобар, не ја остава кожата затегната после употреба

Ana
26/04/2022
Кожата памук!

elida
24/04/2022
super

Natalija Neloska
10/04/2022
Prezadovolna, kožata mi ja pravi meka kako pamuk i dava beskrajno cisto lice

Живка Ќаева
31/03/2022
Најубава пена за чистење на лицето. Го прави меко и сјајно по користењето

Marijana Naumoska
28/03/2022
Nezen cistac na koza kade sto posle toa cuvstvuvas cista koza bez nikakvo zategnuvanje na kozata. Prezadovolna.

Lence Gjorgjiova
13/03/2022
Mnogu sum zadovolna od ovoj cistac. Nezen no vo isto vreme dlabinski ja cisti mojata osetliva koza.Go korisam nautro i navecer i mojata koza go dobi sjajot koj shto dolgo vreme go nemase.

Ive
10/03/2022
Mnogu sum zadovolna, imam kombinirana kozha i mnogu senzitivna i mi deluva odlichno ^^

Iskra
11/02/2022
Многу нежен чистач за кожа. Ја користам и наутро и навечер!

Ивана
07/02/2022
Совршен чистач, препорачувам

Тања Василков
05/01/2022
Совршен чистач, препорачувам

Simona S
03/01/2022
Prekrasna pena, ne ostava cuvtsvo na zategnatost na kozata

Kiki
31/12/2021
Ја користам наутро и навечер и е единствена пена што не ми прави чувство на затегнато лице. Прекрасна е! И лицето сјае, изгледа здраво.

ИВАНА
28/12/2021
Совршен производ како прв чекор во секојдневна рутина.

I. N
27/12/2021
Mnogu sum zadovolna od penata. Ja koristam nasabajle i navecer, ja pravi kozhata meka i mazna. Preporacuvam na sekoj da ja proba

Martina
30/11/2021
Omilena pena za lice, ja koristam sekoe utro :)

Поврзани производи

Најгоре