POP ART / АНТИЦЕЛУЛИТНА КРЕМА ЗА ТЕЛО - 100 МЛ.

210 МКД


Баркод: 4743318183220

АНТИЦЕЛУЛИТ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
СМРЕКА • МАСЛО ОД ЗДРАВЕЦ • КОКОСОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Смрека , Масло од здравец
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Pop Art
  • Тип на производ - Крема за тело
  • Дејство / Ефект - Антицелулит (Anti-Cellulite) , Затегнување (Firming/Lifting)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки - Масло од бадем , Маслиново масло , Кокосово масло , Роза , Масло од малина , Манго
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Organic Kitchen

Да се биде жена е уметност! Оваа природна антицелулитна крема со лифтинг ефект, ќе ви помогне да ги вратите неодоливите женски облини. Органската смрека го забрзува метаболизмот и се грижи за разградување на масните наслаги. Органското масло од здравец затегнува, тонира и ја мазни кожата. Брзи и видливи резултати!

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и лесно масирајте ги проблематичните делови (стомакот, колковите, бутовите). Користете 1-2 пати на ден.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA OIL, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, JUNIPERUS COMMUNIS BRANCH/FRUIT/LEAF EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHEROL, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL*, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, CI 77288.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре