Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ALGA CICOSA / ОБНОВУВАЧКИ БАЛСАМ ЗА ГРАДИ - 40 МЛ.

885 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 3760211483128


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

 • Тип на производ - Крема за тело
 • Дејство / Ефект - Заштита (Protection) , Омекнување (Smoothing)
 • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC
 • Брендови - Laboratoires de Biarritz
 • Тип на кожа - Сите типови на кожа
 • Наменето за - Тело

Доењето често е предмет на загриженост кај новите мајки. Сертифицираниот органски балсам за нега при доење помага да се подготвите и да продолжите со доењето, без компликации.

Во неговата формула се вклучени Alga Sendatu®, репаративен екстракт од црвена морска алга, која ги омекнува и штити брадавиците за да спречи испукување.

Ги смирува и регенерира¹ чувствителните брадавици и создава заштитен слој кој ви овозможува да продолжите со доењето.

Органското маслиново масло и сончогледовото масло се додадени за негување, хидрирање и заштита на областа.

Хипоалергично, формулата на балсамот за нега при доење е минималистичка и неговите состојки се 100% од природно потекло.

Неговиот неутрален мирис и отсуството на вкус го прават тоа да остане незабележано од вашето доенче.

1 Ги поправа површинските слоеви на кожата

Карактеристики 

 • Неговата ефикасност за време и по доењето
 • Формула без вкус за да не му смета на вашето бебе
 • Не е потребно измивање пред доењето 
 • Веганска, минималистичка формула
 • Хипоалергенски 

Докажана ефикасност

100%од жените се задоволни 

 • Ја смирува иритацијата и затегнатоста 
 • Веднаш ги смирува осетливите брадавици
 • Овозможува чуство на добросостојба и комфорт 

1 Тестирано при дерматолошко надгледување на панел од 11 жени

Како да се користи:

Нанесете на брадавиците после секое доење - Непотребно е измивање 

СОСТОЈКИ:  Helianthus Annuus Seed Oil , Olea Europaea Fruit Oil *, Glyceryl Stearate , Hydrogenated Castor Oil , Gelidium Sesquipedale Extract , Propanediol , Aqua, Tocopherol.

* : Состојки од органско земјоделство 

100% природно потекло

81,6% од вкупните состојки се од органско земјоделство

COSMOS ORGANIC certified by ECOCERT Greenlife according to ECOCERT standard

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре