EXCEPTIONAL WHITENING / ПАСТА ЗА ЗАБИ ЗА ИСКЛУЧИТЕЛНО БЕЛЕЕЊЕ - 100 МЛ.

315 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4770001337103

БЕЛЕЕЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОД БЕРГАМОТ • ЕТЕРИЧНО МАСЛО ОД ЛИМОН

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Паста за заби
  • Дејство / Ефект - Зајакнување (Strengthening) , Белеење (Whitening)
  • Брендови - Ecodenta

За сите корисници на кафе, чај, обоени пијалоци или тутун. Оваа формула со есенцијално масло од бергамот + есенцијално масло од лимон ги избелува забите, ја зајакнува забната глеѓ, го освежува здивот и го запира формирањето на забен камен.

Содржи натриум флуорид. Се препорачува употреба само за возрасни.


- Со флуорид

- Состојки од природно потекло

- Одобрено од стоматолози


99% состојки од природно потекло


СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, HYDRATED SILICA, AQUA, HYDROXYAPATITE, DISODIUM COCOYL GLUTAMATE, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) FRUIT OIL, CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL, XANTHAN GUM, SODIUM FLUORIDE (1448 PPM F ̄), AROMA, SODIUM SACCHARIN, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL.Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре