MINT / ПАСТА ЗА ЗАБИ СО ФЛУОРИД ОД НАНЕ И АЛОЕ ВЕРА - 75 МЛ.

240 МКД 300 МКД

ЧИСТЕЊЕ • ДЕЗИНФЕКЦИЈА • ЗАШТИТА
КРЕДА • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД НАНЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Новите стандарди на COSMOS ORGANIC дозволуваат да се користи флуоридот (sodium fluoride). Па затоа е направена оваа паста од алое вера, масло од нане и флуорид, за оние кои уживаат во неговото присуство при миењето на забите.

 

20% состојки од органско потекло

62% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на четкичка за заби и темелно прочистете во правецот на раст на забите (од горе кон долу за горните и од долу кон горе за долните заби).

 

СОСТОЈКИ (INCI):  CALCIUM CARBONATE, AQUA, GLYCERIN**, XYLITOL, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, HYDRATED SILICA, XANTHAN GUM, MENTHA PIPERITA OIL*, MENTHA ARVENSIS LEAF OIL*, MENTHOL*, MENTHA VIRIDIS LEAF OIL*, SODIUM FLOURIDE, COMMIPHORA MYRRHA OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, LIMONENE.

 (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре