YOGI TEA / GREEN JASMINE ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824402003


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Зелен Јасмин

Дали ја сакате магијата на новиот ден? Неговата чистота, неговата убавина, неговото богатство од можности? Дочекајте го денот со нежноста на јасминот и свежината на ѓумбир и лимон. Дочекајте го пријателски и со насмевка, а денот ќе го исполни она што утрото го ветува.


Активни состојки:

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

ЗЕЛЕН ЧАЈ ОД ЈАСМИН

Чајот од Јасмин бил конзумиран уште во време на династијата Chinese Song во 1200тите. Дури и денес, веројатно е најпопуларниот чај во Кина. Неговиот нежен, убав вкус од цвет од јасмин е комбиниран со суптилно киселкастиот вкус од зелен чај.

КОРА ОД ЛИМОН

По потекло од Индија, кората од лимон има арома слична на нејзината киселкаста овошна пулпа. Малку горчлива и освежувачки овошна, ги збогатува Медитеранските оброци, слатките јадења или растителните мешавини за чај.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 минути.


СОСТОЈКИ (INCI): jasmine green tea* (green tea*, jasmine flowers*), ginger*, liquorice*, lemon grass*, lemon peel*, black pepper*, lemon verbena*.

* Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре