YOGI TEA / GREEN ENERGY ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401969


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Зелена Енергија

Дали вашата батерија се празни? Тогаш дозволете овој чај со интензивен вкус да ве разбуди. Зелениот чај е посебен благодарение на додавката од овошна вербена од лимон и бозел со малку ѓумбир, гуарана и екстракт од комбуха. Green Energy така ве освежува на сосема природен начин!

Активни состојки:

БОЗЕЛ

Исто познат како грмушка од бобинки, се сметал за ''магично дрво'' уште од памтивек. Сега ги има низ цела централна Европа. Можат да се препознаат на пролет по впечатливиот бел цвет или по познатите црни срамежливи бобинки на есен. Цветовите од бозел се нежно слатки и пријатно благи.

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

ЗЕЛЕН ЧАЈ - СЕНЧА

Нашиот сенча чај се добива во градина за чај која е во сопствеништво на Hunan Tea Company Limited од Кина. Листовите за чај ги берат неколку земјоделци на нивните органски фарми и имаат многу мек, избалансиран вкус.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 минути.


СОСТОЈКИ (INCI): Green tea* (65%), lemon grass*, guarana* (7%), peppermint*, elderflower* (3%), ginger* (2,5%), natural strawberry flavour, black pepper*, dried Kombucha-drink* (fermented tea), bergamot oil*, lemon verbena*, lemon oil*, vanilla beans*, natural vanilla flavour, natural passionfruit extract.

* Cертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре