YOGI TEA / MINTY CHLORELLA ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824404892


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Минти Хлорела

Интеракцијата на свежото нане и познатата алга хлорела во Minty Chlorella внесува свежа динамика во вашата шолја чај. Лесен чај, свеж и инспиративен како морско ветре. Изненадете се себеси!


Активни состојки:

ХЛОРЕЛА

Алгата Хлорела постои повеќе од 2 милиони години и е помеѓу најстарите растенија на планетата. Расте во свежа вода, а, нејзиното Латинско име значи ''мала, свежа, зелена работа''. Денес на многу луѓе им е позната како ''суперхрана'', чij интензивен вкус потсетува на силен зелен чај.

ЛИМОНОВА ТРЕВА

Лимоновата трева содржи есенцијални масла и има силен, лимонов-свеж вкус. Потеклото на ова растение од фамилијата треви кои првенствено се користат во азиската кујна сè уште е нејасно до ден-денес.

НАНЕ

Најпрвин откриено во 1696 година и веројатно создадено преку случајна хибридизација на водно и диво нане, сега е едно од најпознатите растенија во светот. Исклучително е популарно ширум светот поради неговата освежителна арома и има блага, пријатна лутина.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 или повеќе минути за посилен вкус. 


СОСТОЈКИ (INCI): Peppermint* (27%), lemon grass* (25%), liquorice*, basil*, lemon balm*, white hibiscus*, moringa leaves*, lime*, chlorella* (1%), baobab fruit*, nettle*.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре