YOGI TEA / KURKUMA ORANGE ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824404489


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Куркума Портокал

Дозволи му на сонцето да блесне во тебе, тогаш ќе блесне и во твојот живот! Зајакнувачка куркума, благо овошен портокал и вкусно нежна ванила се комбинирани во овој чај за да ви дадат особено задоволство: чајот е светло златен во шолјата и ве задоволува со својот сладок и зачинет вкус, заокружувајќи го искуството со својот уникатно одличен вкус. Ова е вистинско богатство.


Активни состојки:

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.

КОРЕН ОД КУРКУМА

Куркумата првенствено расте во Азија и медитеранскиот регион. Припаѓа на семејството на ѓумбир и е една од главните компоненти на кари во прав. Во Индија, коренот на куркума сличен на ѓумбир и малку солен веќе бил еден од најважните зачини пред повеќе од 5000 години. Дури и се сметало дека е свет.

ВАНИЛА

„Кралицата на зачините“ е меѓу најпопуларните ароми во светот. Припаѓа на семејството на орхидеи и потекнува од Мексико и Централна Америка. Нејзиниот суптилен вкус и елаборираната обработка ја прават вистинската ванила во особено скапоцено растение за зачини.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 7 - 9  или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): turmeric root*, liquorice*, cinnamon*, orange peel*, apple*, ginger*, black pepper*, cardamom*, orange oil*, cocoa shells*, vanilla beans*, white hibiscus*, fennel*, mace*, cloves.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре