YOGI TEA / FEEL PURE LEMON ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401860


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Чувствувај се чисто со Лимон

„Издигнете се над“ – веројатно сте го слушнале овој добронамерен совет претходно. Но, дали знаевте дека навистина можете да се издигнете, да лебдите, дури и над се? Затворете ги очите и дозволете си да бидете воздигнати од оваа Ayverdic мешавина за чај со овошен лимон, малку горчливо глуварче и ѓумбир, заокружен со сладунец. Отворете ги очите и задржете ја светслоста во себе.


Активни состојки:

ГЛУВАРЧЕ

Глуварчето е меѓу најпознатите и најраспространетите диви растенија. Успева речиси секаде каде што му се овозможува да никне со својот светло жолт композит во правец на небото. Неговите листови имаат исклучително ароматичен вкус. Суптилно киселкасто и малку горчливо, исклучително е погодно за салати и смути. Очигледно е соодветно и за вкусни чаеви.

КОРА ОД ЛИМОН

По потекло од Индија, кората од лимон има арома слична на нејзината киселкаста овошна пулпа. Малку горчлива и освежувачки овошна, ги збогатува Медитеранските оброци, слатките јадења или растителните мешавини за чај.

СЛАДУНЕЦ

Сладунецот е познат уште од античките времиња. Неговата моќ за засладување е 50 пати поголема од таа на шеќерот. Има благо сладок и горчливо киселкаст вкус.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 - 7 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): lemon grass*, dandelion*, cinnamon*, ginger*, liquorice*, lemon peel*, lemon balm*, peppermint*, lemon oil*.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре