YOGI TEA / GINGER ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401822


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ѓумбир

Во Ayurveda, ѓумбирот се смета за еден од најважните зачини. Така, не само што е дел од повеќето Yogi Tеа, туку и ја има водечката улога во оваа вкусна мешавина. Чистата пикантност на ѓумбирот се среќава со овошната маточина, сладунецот и свежото нане. Мешавина која со љубов ви дава внатрешна топлина.


Активни состојки:

ЦРН БИБЕР

Наречен и како ''кралот на зачините'', црниот бибер е еден од најпознатите зачини во светот како додадок покрај солта. Оригинално доаѓа од Индискиот брег Малабар и има интензивен вкус, од малку лут до многу лут.

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

НАНЕ

Најпрвин откриено во 1696 година и веројатно создадено преку случајна хибридизација на водно и диво нане, сега е едно од најпознатите растенија во светот. Исклучително е популарно ширум светот поради неговата освежителна арома и има блага, пријатна лутина.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 - 7 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): ginger*, lemon grass*, liquorice*, peppermint*, black pepper*.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре