YOGI TEA / HEARTWARMING ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401723


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Срцезатоплувачки

Истурете си малку жар за живот и дозволете да ве воодушеви вкусот на безгрижните летни денови! Кога ароматичен босилек, овошно сладок портокал и малку чили танцуваат заедно на врвот на јазикот, тогаш Ayuverda се среќава со la dolce vita...


Активни состојки:

БОСИЛЕК

Ова „кралско растение“, како што античките Грци го нарекувале босилекот, дошол во северна Европа во 12 век. Има прекрасно зачинеста арома, која е идеално претставена и во медитеранската кујна и во свежо сварениот чај.

ЧИЛИ ПИПЕРКА

Чили пиперките се сезонски растенија од семејството на ноќни шипки кои првенствено успеваат во сончеви земји како Мексико, Индија, Тајланд и Танзанија. Нивната природна лутост ги прави едни од најпопуларните зачински растенија во светот.

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 - 7 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): basil*, liquorice*, dried lemon juice*, orange peel*, cinnamon*, ginger*, chili pepper*, cardamom*, cloves*, black pepper*.

Содржи сладунец. Луѓето кои страдаат од хипертензија да избегнуваат прекумерно конзумирање.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре