YOGI TEA / SWEET CHAI ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824400702


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Чај
  • Дејство / Ефект - Чувство на удобност , Чувство на задоволство , Самодоверба
  • Сертификати - Soil Association COSMOS ORGANIC , Vegan
  • Брендови - Yogi Tea
  • Дополнителни информации - Без кофеин

Сладок Чај

Сладоста го претставува елементот на земјата. Ако го изгубиме чувството за втемеленост, малку природна сладост ни помага уште еднаш да се приземјиме. Ова е вистинско време за Sweet Chai. Нежен, мек и со ситно избалансирана пикантност од црн бибер и ѓумбир, арома на анасон, резен и зачини дава чувство на удобност, задоволство и самодоверба.


Активни состојки:

АНАСОН

Ова едногодишно растение расте во Азија и југоисточниот дел на Медитеранот. Луѓето го почитувале неговиот сладок овошен вкус илјадници години. Порано, анасонот го принесувале како жртва на боговите. Сега го има во торти, Божиќни бисвкити и како вкусен зачин во многу чаеви на Yogi Tea.

МОРАЧ

Морачот припаѓа на семејството на штитовидни растенија и е популарен со илјадници години низ целиот свет поради неговата интензивна арома. Првично потекнува од медитеранскиот регион. Неговиот слатко зачинет вкус малку потсетува на анасон.

СЛАДУНЕЦ

Сладунецот е познат уште од античко време. Неговата моќ на засладување е околу 50 пати посилна од онаа на шеќерот. Има благо сладок и горчлив вкус.


Начин на употреба: Прелијте ја ќесичката со 280 ml свежо зовриена вода. Оставете да отстои 7 минути или подолго за посилен вкус. Додадете млеко или замена за млеко и засладувач за вкус.


Состав: Ѕвезден анасон*, морач*, сладунец*, кардамон*, црн бибер*, цимет*, ѓумбир*, каранфилче*.

Содржи слaдунец - луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна употреба.

*состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре