YOGI TEA / LICORICE ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824400207


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Сладунец

Ликерот има долга традиција во Ayurveda. Но, не треба да гледаме премногу во минатото за да се радуваме на овој чај. Неговиот сладок, благо зачинет мирис е доволен за да не врати во среќните детски денови и да инспирира идеи и авантуристички дух. Искуството со вкус е комплетирано со кардамон и кора од портокал, приземјувајќи нè со чувство на удобност.


Активни состојки:

КАРДАМОН

Кардамонот е еден од најпопуларните зачини илјадници години низ целата азиска и арапска област. Кардамонот има суптилна, слатко-зачинета арома предодредена за употреба во многу различни видови храна.

СЛАДУНЕЦ

Сладунецот е познат уште од античко време. Неговата моќ на засладување е околу 50 пати посилна од онаа на шеќерот. Има благо сладок и горчлив вкус.

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 280 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 7 минути или подолго за посилен вкус. Додадете млеко или замена за млеко и засладувач за вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): liquorice*, cinnamon*, orange peel*, ginger*, cardamom*, roasted chicory*, cloves*, orange oil*, black pepper*, vanilla extract*.
Содржи сладунец. Луѓето кои страдаат од хипертензија треба да избегнуваат прекумерна конзумација.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре