SOUL SPICE / PASTA SPICE МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 45 ГР.

Ново

550 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111117783


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Едноставно разновидна. Ова е специјалната карактеристика на италијанската кујна - и карактерот на нашиот нов зачин за тестенини.

Комбинацијата од италијанска класика како домат, лук и босилек со зачините црвен пипер, ловоров лист, лимон и рузмарин ја прават оваа мешавина совршено заокружување за сите медитерански рецепти. Без разлика дали е едноставен доматен сос или puttanesca, пица сос или фокача. Медитеранскиот зачин оди со сите нив.


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Италијански доматен сос - едноставно брилијантен:

Едноставно исечете мал кромид, пропржете во путер и додадете ги конзервираните домати по 2 минути. Провријте 5 минути и конечно зачинете со маслиново масло и супена лажица од зачинот за тестенини. Традиционалниот италијански доматен сос е спремен.


СОСТОЈКИ (INCI): ДОМАТ, ЛУК, БОСИЛЕК, ЦРВЕН ПИПЕР, ЦРН БИБЕР, ОРИГАНО, МОРАЧ, ЛОВОРОВ ЛИСТ, МАЈЧИНА ДУШИЦА, РУЗМАРИН, ЛИМОН, МАГДАНОС.


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре