SOUL SPICE / COFFEE MAGIC МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 45 ГР.

Ново

615 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111105285


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Прстофат од овој зачин му дава на кафето неверојатна арома од цимет и кардамон. Овој магичен зачин може да се користи и во десерти и ориентални рецепти.

Ориенталниот зачин за кафе дава сила и енергија. Кафето може да допринесе до закиселување на телото и иритирање на желудочната слузница. Зачините како црн бибер, цимет и каранфилче го прават кафето полесно за варење.


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Добро сомелениот прав со својата ориентална арома може да се користи за рафинирање на кафе и топло чоколадо. Погоден е и за десерти, торти и колачи, како и за пралине, павлака, јогурт и мусли. 

Дозирање: 1/2 супена лажица на една чаша.


СОСТОЈКИ (INCI): КАРДАМОН, ЦИМЕТ, ПИМЕНТ, МОРСКО ОРЕВЧЕ, КАРАНФИЛЧЕ, ЦРН БИБЕР.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре