BJORG / ОРГАНСКИ ПРОТЕИНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ - 1 Л.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820796550


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg

Протеински пијалок од бадем

Извор на протеини и ниско ниво на заситени масни киселини, ова бадемово млеко е идеален партнер за појадок!


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • Извор на протеини
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 119 kJ

Енергија (kcal) 28 kcal

Масти 1.2 гр

Од кои заситени 0.2 гр

Јаглехидрати 2.6 гр

Шеќери 2.3 гр

Диетални влакна <0.5 гр

Протеини 1.8 g

Соли 0,08 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2%), ПРОТЕИН ОД ГРАШОК*, ШЕЌЕР ОД ТРСКА*, ПРИРОДЕН ВКУС НА БАДЕМ*, МОРСКА СОЛ, СТАБИЛИЗАТОРИ: ГУАРСКА ГУМА, КСАНТАНСКА ГУМА.

* Органски состојки. Процент изразен на готов производ

Може да содржи и други јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре