BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД БАДЕМ БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 1 Л.

180 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820787015


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Напиток од бадеми без шеќер

Бјорг бадемовото млеко без шеќер е и вкусно и со малку заситени масни киселини, што го прави идеален партнер за појадок и сите гурмански паузи во денот.


Предности:

  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • Без шеќер
  • 100% растителна основа **

**100% од земјоделските состојки се растителни.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 104 kJ

Енергија (kcal) 25 kcal

Масти 1,7 гр

Од кои заситени 0,2 гр

Јаглехидрати 1,6 гр

Шеќери <0.5 гр

Протеини 0.7  g

Соли 0,05 гр


СОСТОЈКИ (INCI): БАДЕМОВО МЛЕКО* (ВОДА, БАДЕМИ* 2,8%), ОРИЗОВИОТ СКРОБ*, ПРИРОДЕН АРОМА НА БАДЕМ, МОРСКА СОЛ, СТАБИЛИЗАТОРИ: ГУАРСКА ГУМА*, КСАНТАНСКА ГУМА.

*Органски состојки. Проценти на готови производи.

Литотамниум калциумовите алги обично се спуштаат на дното на пакувањето. Препорачуваме добро да се протресе пред послужување. Може да содржи други видови јаткасти плодови.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре