BJORG / ОРГАНСКИ РАСТИТЕЛЕН ПИЈАЛАК ОД ОВЕС И КАКАО - 1 Л.

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820801117

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Растителен пијалак
  • Сертификати - European Union Organic Certification
  • Брендови - Bjorg

Пијалак од какао и овес

Вкусноста на какаото и сладоста на овесот: органски и добар одмор или појадок, за секого!


Предности:

  • Без додаден шеќер
  • Ниско ниво на заситени масни киселини
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 мл

Енергија (KJ) 211 kJ

Енергија (kcal) 50 kcal

Масти 1,8 гр

Од кои заситени 0,4 гр

Јаглехидрати 7,4 гр

Шеќери 4,8 гр

Протеини 1,1 гр

Соли 0,08 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ВОДА, ОВЕС* 11%, КАКАО СО МАЛКУ МАСНОТИИ* 1,5%, ЛАДНО ЦЕДЕНО СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО*, МОРСКА СОЛ, СТАБИЛИЗАТОРИ: ГУАРСКА ГУМА*, КСАНТАНСКА ГУМА.

*Органски состојки

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре