BJORG / ОРГАНСКИ ПИЈАЛАК ОД СОЈА БЕЗ ДОДАДЕН ШЕЌЕР - 1 Л.

165 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820019604


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Соја без шеќер 1 л

Добра причина да уживате во нашиот пијалок од соја без шеќер 1L? Наједноставниот список на состојки: само внимателно одбрани соја за здрав рецепт без шеќер!


Предности:

  • Едноставен рецепт за да се обезбеди најдобар вкус
  • Без шеќер
  • Високa концентрација на протеин
  • 100% зеленчук**

**100% од земјоделските состојки се од растително потекло.


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 178 kJ

Енергија (kcal) 43 kcal

Масти 2,6 гр

Од кои заситени 0,6 гр

Јаглехидрати 0,7 гр

Од кои шеќери <0.5 гр

Диетални влакна 0,5 гр

Протеини 3,9 g

Соли 0,03 гр


СОСТОЈКИ (INCI): TONYU* (ВОДА, СОЈА ЗРНА СО ЛУШПА БЕЗ ГМО* 8%).

*Органски состојки.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре