BJORG / ОРГАНСКИ МУСЛИ СО ТЕМНО ЧОКОЛАДО - 375 ГР.

325 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820769165


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мусли со темно чоколадо

Откријте ги Бјорг чоколадните овесни мусли: интегрални житарки кои природно му даваат на вашето тело влакна за да го започнете денот добро. Крцкави ливчиња и вистинско чоколадо за топење од задоволство.


Предности:

  • Рецепт редуциран од шеќери**
  • Цели зрна: Овес и спелта

**-30% во споредба со просечните чоколадни мусли на пазарот


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1670 kJ

Енергија (kcal) 397 kcal

Масти 10 гр

Од кои заситени 4,2 гр

Јаглехидрати 61 гр

Од кои шеќери 9,1 гр

Диетални влакна 9,5 гр

Протеини 11 g

Соли 0,08 гр


СОСТОЈКИ (INCI): ОВЕС ОД ЦЕЛО ЗРНО * 45 %, КРЦКАВO ВАЛАН ОВЕС * 33% ( ОВЕС ОД ЦЕЛО ЗРНО * 25,6 %, МЕД * ), ЧОКОЛАДЕН КОРНФЛЕКС * 7% КОРНФЛЕКС * (ПЧЕНКА * , СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА * , МОРСКА СОЛ), СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА * , КАКАО ПУТЕР * , КАКАО МАСА * , ПОЛНОМАСНО МЛЕКО ВО ПРАВ * , СРЕДСТВО ЗА ЗАСТАКЛУВАЊЕ: АРАПСКА ГУМА * , ЧОКОЛАДО * 7% (КАКАО МАСА * , СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА * , КАКАО ПУТЕР * , ЦЕЛИ СПЕЛЕНИ СНЕГУЛКИ * ( ПЧЕНИЦА ) 5%, КАКАО ПАЛКИ 3%* (ПЧЕНИЧНО БРАШНО *, СУРОВ ШЕЌЕР ОД ТРСКА *, ОВЕСНО БРАШНО *, ПОСНО КАКАО ВО ПРАВ *, БРАШНО ОД ЈАЧМЕН СЛАД *)

* Органски состојки

Може да содржи траги од јаткасти плодови, сусам и соја.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре