BJORG / ОРГАНСКИ ВАФЛИ СО МЕД - 175 ГР.

170 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3229820791081


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вафли со мед

Нашите органски медeни вафли комбинираат крцкава текстура и златна боја со вкусен кремаст и вкусен фил од мед. Се подготвуваат со интегрално брашно, кое ја задржува природната обвивка на зрното пченица и се природен извор на витамин Е.


Предности:

  • Извор на витамин Е
  • Богати со мед
  • Нерафиниран шеќер
  • Со полуцела пченица


Нутритивна содржина на 100 гр

Енергија (KJ) 1854 kJ

Енергија (kcal) 441 kcal

Масти 16 гр

Од кои заситени 3,6 гр

Јаглехидрати 70 гр

Од кои шеќери 39 гр

Диетални влакна 1,4 гр

Протеини 3,6 g

Соли 0,8 гр

Витамин Е 2,4 мг (20% од NRV**)

** NRV - Нутрициона референтна вредност


СОСТОЈКИ (INCI): ПОЛУ-ИНТЕГРАЛНО ПЧЕНИЧНО БРАШНО * 29%, ПЧЕНИЧЕН СИРУП *, МАРГАРИН * (СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО *, КАКАО ПУТЕР *, ВОДА, ЕМУЛГАТОР: ЛЕЦИТИНИ * (СОНЧОГЛЕД); СОК ОД ЛИМОН), ШЕЌЕР ОД ТРСКА * НЕРАФИНИРАН 13 ,7%, МЕД * 12 %, СИРУП ОД ИНВЕРТЕН ШЕЌЕР * , ЈАЈЦА ВО ПРАВ * , ЕМУЛГАТОР: ЛЕЦИТИНИ * (СОНЧОГЛЕД); МОРСКА СОЛ, ПРАШОК ЗА ПЕЦИВО: НАТРИУМ КАРБОНАТИ; ЦИМЕТ *.

* Органски состојки.

Може да содржи траги од јаткасти плодови, млеко, соја и сусам.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре