CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ПЕЧЕНИ И СОЛЕНИ Ф'СТАЦИ - 200 ГР.

495 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940250


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Зелените ф'стаци со врвен квалитет од CLASEN BIO не само што имаат ароматичен и малку солен вкус, тие се и идеална закуска. Печените и солените ф'стаци се исто така егзотична состојка и за слатки и за солени јадења.

Ф'стаците, без разлика дали се печени, солени или природни, се вреден додаток за висококвалитетна исхрана. Иако содржат речиси 50% масти, тоа главно се состои од незаситени и полинезаситени масни киселини. Но, ф'стаците исто така нудат многу состојки:

- Протеини

- Диетални влакна

- Масни киселини

- Фосфор

- Калиум

Зелени фстаци - од каде доаѓа зелената боја?

Ф'стаците, без разлика дали се свежи, сушени, печени или посолени со фина сол, често се користат во десерти и сладоледи и во егзотичната кујна поради нивната зелена боја. Но, од каде всушност доаѓа светло зелената боја? Хорофилот е тој што на добрите ф'стаци им дава посебна боја. Се вели дека колку е повисок квалитетот на ф'стаците, толку е поинтензивно зеленилото. Премиум органските ф'стаци од CLASEN BIO се секако потврдено со највисок квалитет.


НАЧИН НА УПОТРЕБА:

Свежите ф'стаци, печени и солени, не само што се вкусни како закуска, туку можете да ги користите и за да подготвите одлични јадења! Додадете ги во салати, колачи, мафини и многу други специјалитети.


Нутритивна содржина 100 грама

Енергија (kJ) 2496 kJ

Енергија (kcal) 602 kcal

Масти 48,5 гр

Од кои заситени 6,3 гр

Јаглехидрати 11,8 гр

Од кои шеќери* 5,6 гр

Диететски влакна 7,9 гр

Протеини 25,9 гр

Сол 1,6 гр

Калиум 1007мгр 50%**

Фосфор 469 мгр 67%**

Пакување: 200гр

Едно пакување содржи околу 7 порции

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): ФСТАЦИ 98,4%, СОЛ

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре