CLASEN BIO / ОРГАНСКИ ПЕЧЕНИ И СОЛЕНИ ИНДИСКИ ОРЕВИ - 200 ГР.

410 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940267


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Секој што сака висококвалитетни индиски ореви ќе биде воодушевен од CLASEN BIO: Покрај природните индиски ореви со нивниот благо сладок вкус, постои и рафинирана, многу ароматична варијанта - печените и солени индиски ореви од CLASEN BIO.

Благодарение на нивното печење, кое е толку нежно што зрната само ги „бакнува пламенот“, органските индиски ореви се покрцкави и имаат поинтензивен мирис од непечените индиски ореви. Одличниот вкус се заокружува со прстофат сол. При печењето е додадено малку органско масло од репка, па содржината на маснотии во печените јадра е малку поголема - речиси 50 грама на 100 грама се состојат од чисто растителни масти. Тоа звучи како многу на почетокот, но содржината на маснотии во повеќето јаткасти плодови е над 50, па дури и над 60 грама на 100 грама. Индиските ореви се исто така извор на растителни протеини и селен, кој го поддржува одржувањето на здрава коса и нокти.

Органските индиски ореви на CLASEN BIO се природно вегански и безглутенски

Забелешка: За да ги постигнете споменатите позитивни ефекти, консумирајте 1 порција (25 g) КЛАСЕН ОРГАНСКИ индиски ореви печени и солени дневно.

Препорака: Разновидна, урамнотежена исхрана е основа на здрав начин на живот.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Органските индиски ореви на CLASEN BIO се вкусни грицки и се идеална замена на чипс или смоки.

Додадете ги индиските ореви за да ги зачините и вашите солени специјалитети, особено добро се вклопуваат во Азијската кујна.


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 2537 kJ

Енергија (kcal) 611 kcal

Масти 47,5 гр

Од кои заситени 8,7 гр

Јаглехидрати 22,5 гр

Од кои шеќери 7,7 гр*

Диететски влакна 3,7 гр

Протеини 21,7 гр

Сол 1,0 гр

Витамин В1 0,36мг 33%**

Селен 20,3 мкг 37%**

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)

Пакување: 200гр

Едно пакување содржи 8 порции


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): ИНДИСКИ ОРЕВИ*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре