CLASEN BIO / ОРГАНСКО СУВО МАНГО - 150 ГР.

410 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4250038940342


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Зошто суво манго?

Зошто го препорачуваме сувото манго? Бидејќи е здраво исто како и свежото и секогаш го имате при рака, без оглед на сезоната. Сувото манго може да се користи на многу начини, егзотичната овошна арома на манго оди одлично со изненадувачки голем број на рецепти. Ова се главните предности на CLASEN BIO сувото манго:

- Овошно, вкусно и здраво

- Не содржи додадени шеќери

- Богато со диететски влакна

- Од природно зрело манго

- Слатко-овошна ужина

- Егзотична блажина со вкусни рецепти

- Без адитиви и од органско земјоделство

Штом еднаш го пробате сувото манго, нема да сакате да го оставите. Тоа е толку меко, вкусно и има неверојатно егзотичен вкус.


КАКО ДА СЕ КОРИСТИ

Самостојно, CLASEN BIO сувото манго е неодолива ужинка, особено кога сакате нешто слатко. Исецкајте го на ситни парчиња и тоа може да се користи на повеќе различни начини, на пример како вкусна состојка во доручекот наутро.

И дали некогаш сте го користеле нашето суво манго како додаток во десерти или колачи? Можете и да ги потопите во вода или сок од лимон во блендер или грубо да го исецкате и да го употребите како состојка во домашни мусли барови или бомбици.

Сувото манго на CLASEN BIO може да биде одлично и во лути рецепти како кари, или како невообичаена состојка за повеќебојни ражничи.

Ви посакуваме добар апетит!


Нутритивна содржина на 100 грама

Енергија (kJ) 1442kJ

Енергија (kcal) 340kcal

Масти 1,2гр

Од кои заситени 0,3гр

Јаглехидрати 78,6гр

Од кои шеќери* 66,3гр

Диететски влакна 2,4гр

Протеини 2,5гр

Сол <0,1гр

Витамин Ц 42мг (53%**)

Витамин Е 4,0мг (33%**)

*содржина на природен шеќер

**Референтна количина за просечна возраст (8400kЈ/2000kcal)

Пакување: 150гр

Ова пакување содржи 5 порции.


Начин на складирање: Суво и не премногу топло.


СОСТОЈКИ (INCI): МАНГО*

*= од контролирано органско одгледување


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре