BAMBO NATURE / ЗАШТИТНИ ПОДЛОГИ ЗА КРЕВЕТ - x7

650 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5703538279621


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Заштитнa подлога
  • Дејство / Ефект - Заштита (Protection)
  • Сертификати - FSC
  • Брендови - Bambo Nature

Bambo Nature заштитните подлоги за кревет за еднократна употреба се безбедни за кожата и може да апсорбираат до 700мл течност. Подлогите имаат запечатени работи за заштита од протекување и се направени од материјал кој дише и го намалува ризикот од иритации. Тие се меки, тенки и не содржат парфеми. Обезбедуваат вашето бебе, колевка или кревет да останат суви и се одлично решение за "незгоди за време на ноќта" кога бебето се одвикнува од пелени.

Заштитните подлоги за кревет се дерматолошки тестирани и го исполнуваат FSC® (Шумски Управен Совет) стандардот.

Совет: поставете ја подлогата дијагонално на бебешкото креветче за да постигнете максимална покривност. Таа може да се користи и за заштита на седишта во кола и многу повеќе.


- ултра апсорбирачки

- меки, тенки и воздушни

- погодни за секојдневна употреба

- налепница која ги држи рабовите на место


Кога станува збор за вашето бебе, само најдоброто е доволно добро.


БИДЕЈЌИ СЕ ГРИЖИТЕ

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре