VOELKEL / СОК ОД ЈАБОЛКО И МОРКОВ - 700 МЛ.

235 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4015533000447


Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Ароматичен природно густ сок од моркови и јаболко - оваа овошна мешавина од 100% директен сок го комбинира најдоброто од два света: пенлива, свежа нота од јаболки и сладок, ароматичен вкус, како и значаен витамин А од био-динамично одгледуваниот морков.


Особености

Со 440мкг на 100мл, нашиот сок од јаболко и морков е богат со витамин А и покрива 55% од препорачаниот внес за возрасни. Витаминот А допринесува за одржување на добар вида и нормална функција на имуниот систем.


КАКО ДА СЕ ЧУВА: По отворање, да се чува во фрижидер и да се искористи во рок од 5 дена.


СОСТОЈКИ: СОК ОД ЈАБОЛКО** 60%, СОК ОД МОРКОВ** 40%.


Нутритивна содржина на 100мл

Енергија (KJ): 145 kJ

Енергија (kcal): 35 kcal

Масти: <0,5 гр

Од кои заситени: <0,1 г

Јаглехидрати: 6.8 г

Од кои шеќери*: 6.0 г

Диететски влакна: 0 г

Протеини: 0,7 г

Сол: 0,04 г

Витамин А 440мкг (55%**)

*природна содржина на шеќер

**референтна количина за внес кај возрасни

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре