CHERRY & LOTUS / КРЕМА-БАЛСАМ ЗА РАЦЕ И НОКТИ ОД ЦРЕША И ЛОТОСОВ ЦВЕТ - 75 МЛ.

Ново

170 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4744183012349

ХРАНЕЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЦРЕША • ОРГАНСКИ ЕКСТРАКТ ОД ЦВЕТ ОД ЛОТОС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Крема-балсам за раце и нокти

Овој природен крема-балсам не само што ги прави вашите раце свилено мазни, туку и работи напорно за да обезбеди посебна грижа за вашите раце и нокти. Органскиот екстракт од цреша помага во зајакнување на вашите нокти, додека органскиот екстракт од цвет од лотос ги штити и храни вашите раце.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERIN, PALMITIC ACID, STEARIC ACID, NELUMBO NUCIFERA FLOWER EXTRACT*, MALPIGHIA PUNICIFOLIA FRUIT EXTRACT*, MALTODEXTRIN, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRAL, LIMONENE, LINALOOL.

(*) Состојки од органско земјоделство

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре